Arama Sonuçları 'sistit' ..

Çocuklarda İdrar Yolu Enfeksiyonu (İYE) Nedir

Çocuklarda İdrar Yolu Enfeksiyonu (İYE) Nedir ? İdrar yolu enfeksiyonu (İYE), enfeksiyon belirtileriyle birlikte, idrarda bakteri bulunması durumudur. İYE çocukluk çağında en sık görülen hastalıklardandır. Yapısal bozukluklar erkeklerde daha sık görüldüğünden yaşamın ilk aylarında erkek, daha büyük yaşlardaysa kız çocuklarında daha sıktır.


Bakteriyel Vajinit (Vajinozis) Nedir

Bakteriyel Vajinit (Vajinozis) Nedir Bakteriyel vajinozis, kötü kokulu vajinal akıntıyla kendini belli eder ve bu da vajinada bir enfeksiyon olduğunu düşündürür. "Vajinal akıntı" terimi doktorlar ve hemşireler arasında vajinadan çıkan herhangi bir sıvı ve/veya akıntıyı tanımlamak için kullanmaktır. Normal olarak, kadınlarda her gün küçük bir miktar vajinal sıvı gelebilir.


İdrar ve Üreme Yolları (Genitoüriner Sistem) Hastalıkları Nelerdir

İdrar ve Üreme Yolları (Genitoüriner Sistem) Hastalıkları İdrarı meydana getiren ve bu idrar ile birlikte artık ve zararlı maddelerin dışarıya atılmasını sağlayan organların tümü idrar yolları sisteminde yer alır. Erkeklerde bu sistem içinde ayrıca prostat denen bir organ daha vardır.


 

Hastalık Rehberi