Arama Sonuçları 'astım' ..

Astım Atakları ve Sebebleri

ASTIM ATAKLARINI NELER OLUŞTURABİLİR? Sık olarak astım atağına yol açan  etkenler şunlardır: Ev tozu akarları Çimen, ağaç, hububat polenleri Küfler Hamam böcekleri Kedi, köpek, kuş gibi ev içersinde beslenen hayvanlar Nezle grip gibi enfeksiyonlar Sigara dumanı, odun, kömür dumanı, tezek yakma, parfüm, saç spreyleri, yemek ,boya kokuları gibi ağır kokular, otomobil içersindeki kokular,sis ve hava kirliliği Psikolojik faktörler Egzersiz Aşırı rutubetli iklim Hava ve mevsim şartlarında değişim Gülme, ağlama gibi ani sık nefes alış verişini gerektiren manevralar Mesleki faktörler   EV TOZU AKARLARINDAN NASIL KORUNULABİLİR? Ev tozu akarları gözle göremediğimiz ancak iç ortamlarda  milyarlarca bulunan mikroskop altında keneye benzeyen canlılardır. Yüksek yerlerde akarların yaşama olasılığı çok azken özellikle rutubetli iklimlerde yaşama olasılığı çok fazladır.


Astım ve Hamilelik

ASTIM VE HAMİLELİK ASTIM NEDİR? Astım soluk almayı güçleştiren bir akciğer sorunudur. Ayın zamanda gürültülü solunum (wheezing), öksürük veya göğüste sıkışma şeklinde hissedilebilir. ASTIM BULGULARI HAMİLELİKTE DEĞİŞİR Mİ? Bazen.


Çocuklarda Astım

Çocuklarda Astım Nedir ? Tanım .">Bronş tüpleri, soluduğumuz havayı akciğerlerin içine ve dışına taşır. Astım bu tüplerin bir kronik iltihabıdır.


 

Hastalık Rehberi