Arama Sonuçları 'kırık' ..

Çıkıklar

Çıkık nedir? Eklem yüzeyinin kalıcı olarak ayrılmasıdır.  Ortopedi uzmanlarınca değerlendirilmeden tedavi edilmemelidir. Çıkık belirtileri nelerdir? 1.


Lisfrank eklemi kırıklı çıkığı ve ayak ortası burkulmaları ve rehabilitasyonu

LİSFRANK EKLEMİ KIRIKLI ÇIKIĞI VE AYAK ORTASI BURKULMALARI – REHABİLİTASYON Lisfrank eklemi kırıklı çıkıkları ayağın orta kısmına ait bir yaralanmadır. Yaralanmada ayağın orta kısmının kemiklerinde (metatarsal kemikler) kırık ile birlikte veya kırık olmaksızın bağ yırtığı (gerilme) mevcuttur.  Bu yapılar ayağın uzunlamasına yayının oluşturulmasında çok önemlidir.


Parmak Kırıkları ve Tedavisi

Parmak Kemiklerinin Kırılması ve Tedavisi Parmak kırıklarına genellikle bir travma neden olur.       Travmayı oluşturan nedenler Düşmeler Darbe Çarpışmalar Parmağın bükülmesi   Risk Faktörleri Nelerdir Risk faktörü yaralanma şansınızı artırır şeylerdir. Kırıklar için genel risk faktörleri şunlardır: İlerleyen yaş Postmenopoz Osteoporoz (Kemik Erimesi) Kötü beslenme Bazı doğumsal kemik hastalıkları Kırıklara sebep olabilecek sporlar Şiddet görme Belirtileri Nelerdir? Ağrı, genellikle ciddi bir ağrıdır Şişlik ve hassasiyet Parmağı hareket ettirirken zorlanma ve ağrı Kırık Olan bölgeyi hareket ettirememe Tedavisi Nasıldır? Tedavi yaralanma şiddetine bağlı olacaktır.


 

Hastalık Rehberi