Hastalık Rehberi > Beyin Cerrahisi

Disk Kayması Nedir

Disk Kayması Nedir? Bir disk kayması çok ağrılı olabilir. Muhtemelen altı ay içersinde kendiliğinden geçecektir. Eğer iyileşmezse, ameliyat olmanız gerekebilir.


Disk Kayması Tedavisi

Disk Kayması Tedavisi Disk kayması geçiren çoğu kişi ameliyat olmadan iyileşir. Bu süreç içersinde ağrınızı dindirmek için, ağrı kesici almak gibi, deneyebileceğiniz şeyler vardır. Ağrınız geçmezse, ameliyat olmayı değerlendirmek isteyebilirsiniz.


Felç Nedir (İnme-Stroke)

  Felç nedir? Felç, beyni etkileyen bir rahatsızlıktır. Çok tehlikeli olabilir ve acil tedavi edilmesi gerekir. Fakat birçok kişi zaman geçtikçe tam bir iyileşme gösterir.


Karpal Tünel Sendromu

Karpal Tünel Sendromu Son zamanlarda el bilekleriniz sabahları işe başlarken size ağrı veriyorsa, gün boyunca sürüyorsa, ertesi sabah da devam ediyorsa bu Karpal Tünel Sendromu’ nun ilk belirtisi olabilir. Bu sendromsa burada bir daralma olduğunu ifade eder.


Serebrovasküler Hastalıklar (Beyin Damar Hastalıkları)

Serebrovasküler Hastalıklar (Beyin Damar Hastalıkları) Serebrovasküler hastalıklar olarak tıbbi şekilde ifade edilen  beyin damar hastalıkları beyni besleyen damarların tıkanması veya kanaması ile ortaya çıkan, hasar gören beyin bölgesi ile ilgili belirtiler veren bir hastalık grubudur. sırayı alırken, sakatlık oluşturma yönünden birinci sırada yer almaktadır.


123

 

Hastalık Rehberi