Hastalık Rehberi > Genel Cerrahi

Karın Ağrıları Üzerine Birkaç Soru ve Cevap

Karın Ağrıları Üzerine Birkaç Soru ve Cevap Karın ağrısının sebepleri nelerdir? Karın ağrısı yapan durum ve hastalıklar oldukça fazladır. Basit bir üşütmeden, gıda zehirlenmesinden, ameliyat gerektiren ciddi hastalıklara kadar 40-50 civarında karın ağrısı sebebi vardır. Karın ağrısı olunca endişelenmeli miyiz? Tabii ki her karın ağrısının altından ciddi bir hastalık çıkmaz.


Kasık Fıtığı

Kasık Fıtıkları Neden olur ? Kasık bölgesinden çıkan fıtıklardır. Karın duvarı fıtıkları içinde en sık görülen fıtıklardır: tüm fıtıkların yaklaşık % 90’ını oluşturur. Bu olguların büyük çoğunluğu erkeklerdedir: her 9 erkeğe karşı 1 kadında kasık fıtığı görülür.


Kendi Kendinize Meme Muayenesi

KENDİ KENDİNE MEME MUAYENESİ 20 yaşında başlanır Her ay, adet başlangıcından bir hafta (5-7gün) sonra yapılır  Hiç adet görülmüyorsa her ayın aynı günü yapılır.   Kendi kendine meme muayenesinin üç ayrı aşaması vardır.


Kesikler

 KESİKLER      •Evlerde en çok karşılaşılan kazalardan biri de kesiklerdir. •Kesikler, bıçak, jilet. makas, satır, balta, cam kırığı, teneke parçası, çivi gibi kesici ve delici aletlerin vücudu örten deri üzerinde meydana getirdikleri hasarlardır.


Kolon Kanseri Nedir Ve Belirtileri Nelerdir

KOLON KANSERİ Kolon kanseri sindirim sisteminin alt kısmının kanser türüdür. Genellikle bağırsaktaki poliplerden oluşur. Tanı yöntemleri artmış, erken teşhis ve tedaviyle iyileşme oranları en yüksek kanser türleri arasına girmiştir.


 

Hastalık Rehberi