Hastalık Rehberi > Çocuk Hastalıkları

Çocuklarda Karın Ağrıları ve Doğal Tedavi Yöntemleri

Çocuklarda Karın Ağrıları ve Doğal Tedavi Yöntemleri Bebeklerde ve çocuklarda görülen karın ağrısının pekçok nedeni vardır. Bazı bebekler­de görülen karın ağrısının nedeni kolik ya da basit bir gaz sancısı olabilir. Çocukla  karın ağrısı ya da karında hissettiği rahatsızlık bağırsaklarda yaşanan bir sorundan kaynaklanabilir.


Çocuklarda Kilo Sorunu

Çocuklarda kilo sorunu Çocuğunuzun bir kilo sorunu olduğunu duymanız üzüntü verici olabilir. Fakat bu durum gün geçtikçe daha fazla çocuğun karşı karşıya kaldığı bir sorundur. Çocuğunuza mutlu ve sağlık bir yaşamın en iyi şansını vermek için, onun sağlıklı bir kiloda kalmasına yardımcı olmak isteyeceksiniz.


Çocuklarda Tuvalet Eğitimi

Çocuklarda Tuvalet Eğitimi Tuvalet eğitimi, çocuğunuzun büyük tuvaleti geldiğinde kasları gevşetmeyi ve sıkmayı öğrenmesi anlamına gelir, bunun sayesinde dışkının çıkışı daha kolay olur. Çocuğunuzun tuvaletini yapama ve yeme alışkanlığını yazdığınız bir günlük tutabilirsiniz.


Çocuklarda Yatak Islatma ( Altını Islatma ) Problemleri

Çocuklarda Yatak Islatma ( Altını Islatma ) Problemleri Çocuğumun geceleri yatağını ıslatması normal mi? Evet, normal sayılabilir. Geceleri yatak ıslatma çocukluğun ilk dönemlerinde oldukça yaygındır. Çoğu çocuk dört yaşına geldiğinde, uyanıkken idrarını tutabilir.


Çocuklarda Yatak Islatma (Alt Islatma) ve Tedavi Yöntemleri

Çocuklarda alt ıslatma Çocukların birçoğu yatağını ıslatır. Bu ıslatmaların büyük bir kısmı herhangi bir problemden kaynaklanmaz. Fakat çocuğunuz yatağını ıslattığı için üzgünse veya siz çocuğunuz için endişeleniyorsanız buradaki bilgilerle onlara yardımcı olabilirsiniz.


 

Hastalık Rehberi