Hastalık Rehberi > Dermatoloji

Vücutta Mantar Hastalığı Nedir

Vücutta Mantar Hastalığı Vücuttaki mantar hastalığı bir deri enfeksiyonudur. İngilizce adı ringworm olan bu hastalığın (worm: kurt) sanıldığı gibi kurt ile ilgisi yoktur. Vücutta mantar hastalığı nedir? Eğer bir mantar derinize bulaşırsa mantar haStalığına yakalanırsınız.


Yanıklar

  YANIKLAR   Yanık;su buharı, su veya diğer sıcak sıvılar, ateş, sıcak cisim, elektrik, aşırı güneş ışını veya kimyasal maddelerin (asit ve baz) insan vücuduna temas etmesiyle vücutta meydana gelen doku harabiyetidir. Yanığın oluştuğu yerde hafif kızarıklık ve ağrı hissi vardır.


Yaşlılık Benleri ve Çiller

Yaşlılık Benleri ve Çiller Yaşlılık Benleri (seboreik keratozlar) Yaşlılık benleri derinin üzerinde oluşan iyi huylu oluşumlardır. Sıklıkla orta yaş ve yaşlılıkta ortaya çıkar. Genelde yuvarlak ya da oval, kahverengi ya da siyah renkte, yüzeyi karnabahar görünümünde, deri üzerine yapışmış gibi bir görünüm mevcuttur.


Zona Hastalığı Nedir

Zona Hastalığı Zona nedir? Zona hastalığına neden olan virüs, suçiçeğine neden olanla aynıdır. Bu herpes zoster virüsü olarak adladır. Su çiceği geçirdiğinizde, virüs sinir hücrelerine yerleşir.


İmpetigo Nedir (Okul Yaraları)

İmpetigo İmpetigo sık görülen bir deri enfeksiyonudur. Sıkıntı verici olabilir, fakat doğru bir tedaviyle çoğunlukla hızlı bir şekilde iyileşir. İşe yarayan tedavilerin neler olduğunuz görmeniz için, impetigo hakkında yapılmış en güncel ve en nitelikli araştırmaları bir araya getirdik.


 

Hastalık Rehberi