Hastalık Rehberi > Dermatoloji

Kırışıklık ve Tedavisi

Kırışıklık ve Tedavisi Hemen hemen herkes yaşlandıkça yüzü kırışır. Kırışıklığın ilacı yoktur, fakat cildinizi daha pürüzsüz hissettirecek ve iyi gösterecek uygulamalar vardır. Kırışıklık nedir? Kırışıklık cildinizin yüzeyindeki kıvrımlar ya da çizgilerdir.


Melanom Nedir (Malign Melanom)

Melanom Nedir ? Melanom tanısı alanların, muhtemelen birçok soru ve kaygıları vardır. Bu makalede, sizin sorularınızı cevaplamak ve size ve sevdiklerinize melanom konusunda  bilgi vermek istiyoruz. Melanom’ un tüm aşamaları için yeni tedavi seçenekleri önemli ölçüde gelişmiş ve iyi sonuçlar vermektedir.


Nasır ve Tedavi Yöntemleri

Nasır Nedir? Nasır derinin sürekli olarak sürtünmelere uğrayan noktalarının kalınlaşması ve sertleşmesi ile meydana gelir. Tümsek gibi görünür ve basılınca ağrılı olabilir. Nasır, aslında vücudumuzun kendisini korumak için verdiği bir tepki sonucunda oluşur.


Pemfigus Nedir

Pemfigus Nedir? Çoğunlukla deride ve ağızda ortaya çıkan, bazen burun içerisinde, boğazda, gözlerde ve cinsel organlarda da görülebilen, yanık benzeri içi sıvı dolu kabarcıklar şeklinde başlayıp bunların kısa sürede patlayıp açılması ile üzeri kabuklanan yüzeysel yaralar şeklinde seyreden önemli bir deri hastalığıdır. Oluşum nedeni tam olarak bilinmemektedir.


Saç Bakımı

Saç Bakımı Kuru saçlar oldukça problemli saç tipidir. Çok çabuk kırılan, mat bir görütüsü olan aynı zamanda kepeklenmeye müsait bir saç tipidir. Bakımı incelik isteyen bir saç tipidir.


 

Hastalık Rehberi