Hastalık Rehberi > Üroloji

Prostat Kanserleri

Prostat Kanserleri Amerika’da her yetişkin altı erkekten biri prostat kanseri ve her yıl bunlara 165.000 kişi katılıyor ve her yıl 35.000 kişi bu kanserden ölüyor.


Prostat Kanserleri ve Beslenme

Domates ve brokoli kolon kanserinden koruyor diyorlar, doğru mu? Her ikisinin de koruyucu etkisi var, ama sadece domates, ya da brokoli yemekle kanserden korunamazsanız. Domatesteki kanserden koruyucu esas etkene likopen deniliyor .Likopen en çok domateste bulunuyor.


Testis Kanseri Nedir

Testis Kanseri Testis kanseri, sperm üreten hücrelerin kötü huylu (malign) hastalığıdır. Erkeklerde görülen kanserlerin %1’ni oluşturur, genç ve erişkin erkekler denilen 15–40 yaş arası erkelerde en sık görülen kanserlerden biridir. Testis Kanserinin Belirtileri Nelerdir? 1.


Varikosel Nedir

Varikosel Nedir Varikosel testislerdeki kanı boşaltan toplardamarların (venlerin) genişlemesi yani varisleşmesidir. Toplardamarların iç yüzeyinde kan dolaşımını düzenleyen kapakçıklar vardır, bu kapakçıklar işlevlerini yitirir ve kanı boşaltamazlar. Ergenliğin başlaması ile birlikte genelde erkek toplumun yaklaşık % 10-20’ sinde görülür.


Varikosel Nedir ve Tedavisi Nasıldır

Varikosel Nedir Varikosel skrotum içindek şişmiş damarlar grubudur. Skrotum testisleri saran, erkeklerin bacaklarının arasına asılı testisleri tutan deri kesedir. Erkekler her yaşta varikosel olabilir.


1234

 

Hastalık Rehberi