Hastalık Rehberi > Çeşitli Makaleler

Besinlerle Kanserle Mücadele Etmek

Besinlerle Kanserle Mücadele Etmek Tek başına hiç bir gıda, kanser riskini azaltmaz. Ancak gıdaların doğru kombinasyonu, fark yaratmak için yardımcı olabilir. Yediğimiz yemeklerin en az üçte ikisi ve daha fazlası bitki temelli besinlerle bir denge halinde, üçte biride hayvansal proteinlerden oluşması önerilir.


Derin Ven Trombozu ve Akciğer Embolisi

Derin Ven Trombozu ve Akciğer Embolisi Bacaklarda ya da Akciğer de Kan Pıhtılaşması Kan pıhtılaşması neden tehlikelidir ? Kan pıhtılaşması damar içerisinde oluştuğunda kanın ihtiyaç duyulan bölgeye iletimine engel olur. Diğer bir problem ise damarlarda oluşan pıhtının vücut içerisinde hareket etmesidir.


Diyabet (Şeker) Hastalığı Nedir

Diyabet nedir? Pankreasın yeterli miktarda insülin salgılayamaması veya salgılanan insülinin yeterli derecede kullanılamaması nedeniyle kan şekerinin yükselmesi durumu olarak tanımlanan diyabet ciddi bir halk sağlığı sorunu olarak nitelendiriliyor. Sıklıkla çocukluk ve gençlik çağlarında başlıyor.


Diyet Yapmak ve Kilo Vermek

Diyet Yapmak ve Kilo Vermek; Hepimiz günlük beslenme trafiğimiz ve aldığımız tüm sıvılarla vücudumuza değişik oranlarda kalori alırız. Bu tıpkı arabamıza benzin koymak yada bankaya para yatırmak gibidir. Günlük aktivitelerimiz;yürüyüşler, çalışmalar, hareketler hatta bilinçsiz gerçekleşen vücut aktiviteleri bu aldığımız kalorilerden harcanır.


Dukan Diyeti Nedir

Dukan Diyeti Nedir Dukan Diyeti, 30 yıl önce oluşturulan bir yüksek proteinli diyetin, protein koruyuculu, değiştirilmiş ve hızlı şeklinin yeniden düzenlenmiş bir tipidir. Neleri içerir? Dört aşamadan oluşan bir diyettir: atak, normal seyir, takviye (istenilen kiloya gelinmesi) ve istikrar. Atak aşamasında, yağsız dana eti, sığır eti, tavuk ve hindi, balık ve kabuklu deniz ürünleri, yumurta ve yağsız süt ürünleri yenir.


 

Hastalık Rehberi