Hastalık Rehberi > Çeşitli Makaleler

Türkiye ve Kanser

Dünya'da ve Türkiye'de Kanser Son yıllarda kanser tüm dünyada artış gösteren bir hastalıktır. Dünya Sağlık Örgütü ve Uluslararası Kanser Araştırma Ajansı’nın verilerine göre 2008 yılında dünya genelinde 12 milyon kişiye kanser teşhisi konulurken, bu rakamın 2030 yılında 26 milyonu aşacağı tahmin edilmektedir. Önümüzdeki yıllarda karşılaşacağımız bu artışın önemli bir bölümü ne yazık ki gelişmekte olan ülkelerde görülecektir.


Tıp Bayramınız Kutlu Olsun

Tıp Bayramı           14 Mart 1827 Çarşamba günü Şehzadebaşı’ndaki Tulumbacıbaşı Konağı’nda, batılı anlamda tıp eğitimi verecek olan ilk tıp okulları olarak Tıphane-i Amire ve Cerrahhane-i Amire eğitime başlamış. Eğitim dört yılmış.


Yaz Diyeti

Beslenme ve diyet uzmanları Aysun - Murat Gökçen, tatil öncesi fazla kilolarından kurtulmak isteyenlere bir haftalık diyet öneriyor. Diyet yaparken mümkün olduğu kadar karışık beslenilmesi gerektiğini hatırlatan Gökçenler'in haftada 1.5 kilo verdiren 7 günlük yaz diyeti şöyle: 1.


Yaşam Kaynağımız SU

Hayatımızın Olmazsa Olmazı: SU Yetişkin bir bayanın günde 2,7 lt , erkeğin 3,7 lt sıvı alması önerilmektedir. Su, insan yaşamı için oksijenden sonra gelen en önemli öğedir.İnsan yemek yemeden haftalarca canlılığını sürdürebilirken susuz anca birkaç gün yaşıyabilir.


Yiyerek Kilo Verin

"Kilo vermek için az yemelisiniz", "Kilo vermek için ...


 

Hastalık Rehberi