Hastalık Rehberi > Çeşitli Makaleler

Kilo vermek için 10 altın kural

1.   Streç Pantolon Giymeyin Giyiminiz kilo almak için bir erken uyarı sistemidir. Kotlarınıza girmek zorlaştığı   zaman, tetikte olmak gerektiğini biliyorsunuz.


Kurban Bayramında Sağlık

Kurban Bayramında Sağlık Kurban kesimi sırasında uygun koşullarda kesilmeyen kurbanlık hayvanlardan insanlara tenya, şarbon, tüberküloz, kuduz, salmonella gibi hastalıkların bulaşma tehlikesi vardır. Kanı iyi akıtılmamış hayvanın etinde zararlı mikroorganizmalar çabuk ürer ve et çabuk bozulur.


Lİften Zengin Diyet Nedir

Lifli Besinli Diyet Nedir Lif nedir? - Lİf bazı meyve, sebze ve tahıllarda bulunan bir maddedir. Çoğu lif içeriği sindirilmeden vücudumuzdan geçer. Ama diğer gıdaların sindirimi etkileyebilir ve bu da bağırsak hareketlerini artırabilir.


Migren

MİGREN NEDİR? Tekrarlayıcı ve genellikle bulantı kusma gibi bulgularla ortaya çıkan şiddetli başağrısı ataklarına MİGREN denir.Toplumda oldukça sık görülen, rahatsızlık verici ve iş görmezliğe neden olan Nörolojik bir hastalıktır.Ataklar arasında kişi tamamen normalken, baş ağrılı dönemde genellikle loş ve sakin bir odada yatmak ister.


Obezite (Şişmanlık) ve Kanser

Obezite - Meme Kanseri Meme kanseri, toplam obezite ile çok ilişkili görünmemesine karşın abdominal obeziteyle yakın bağlantısı olduğu bildirilmektedir. Abdominal (karın) ve kalça bölgesindeki yağ dokusu arttıkça, kanser riski de artmak­tadır. Bu etki, kadının menapoz dönemi ile bağlantılıdır.


 

Hastalık Rehberi