Hastalık Rehberi > Çeşitli Makaleler

Ramazan Bayramında ve Bayram sonrası sağlıklı beslenme önerileri

Ramazan Bayramında ve Bayram sonrası sağlıklı beslenme önerileri 1. Yeterli ve dengeli beslenmek için, dört temel besin grubunda bulunan çeşitli besinler en az 3 ana ve 2 ara öğünde yeterli miktarlarda alınmalıdır. Bu besin grupları; süt ve süt ürünleri grubu, et-yumurta-kurubaklagiller grubu, sebze ve meyve grubu ile ekmek ve tahıllar grubudur.


Sağlıklı uyanmak için yapılması gerekenler

1 - Uyku öncesi cilt temizliği Uykuya hazırlanırken, yatağa girmeden en az bir saat önce yüzün temizlendiğinden emin olunmalı. Dermatologların da önerdiği üzere, uyumadan önce cildin salgıladığı yağlar, ölü hücreler ve toksinlerin arındırılması tüm gece cildin kan akışını düzene sokarak, kendini yenileyebilmesine olanak tanıyor. 2 - Uyku pozisyonu Omurganın ve vücudun rahat edebileceği bir şekilde, omuz ve boynun incinmemesine dikkat edilmeli.


Sağlıklı ve Zayıf Kalabilmek için Diyet Önerileri

Sağlıklı ve Zayıf Kalabilmek için Diyet Önerileri Düzenli bir diyet, çeşitli gıdalar içeren bir diyettir. Sağlıklı, düzenli beslenme, meyve, sebze, kepekli tahıllar ve yağsız veya az yağlı süt ürünleri içerir. Aynı zamanda, yağsız etler, kümes hayvanları, balık, fasulye, yumurta ve fındık içerir.


Tatilde Sağlık

Tatilde ve Sağlık Çoğumuz, seyahat, eğlence ve heyecan için sabırsızlanıyoruz ve yaz tatili için seyahat hazırlıkları yapıyoruz. Unutmamak gerekir ki yolculuk sırasında, sık sık baş ağrısı, mide ağrısı, bitkinlik ve diğer potansiyel olarak ciddi sağlık sorunları yaşayabileceğimiz aklımıza gelmez. Planlama, esneklik, mizah ve olumlu bir tutum sağlıklı seyahat etmek önemli unsurlarıdır.


Tüp Bebek Aşamaları

TÜP BEBEK AŞAMALARI Prof. Dr. .


 

Hastalık Rehberi