Hastalık Rehberi > Çeşitli Makaleler

Obezite Nedir Tedavi ve Ameliyat Yöntemleri Nelerdir

Obezite Eğer obezseniz, bu sizin için sağlıklı olandan daha fazla kilonuzun olduğu anlamına gelir. Bunun olmasının nedeni, vücudunuzun kullandığından daha  fazla kalori almanızdır. Alınan fazla kaloriler yağ olarak depolanırlar.


Obezite Ve Kanserden Korunmada Beslenme Önerleri

Obezite Ve Kanserden Korunmada Beslenme Önerleri 1. Enerji dengesinin korunması: Vücut ağırlığının normal BKİ sınırları içerisinde (20.0-24.


Pet Şişelerde ve Damacanalarda Yer Alan Numaraların Anlamı Nedir

Damacana ve Pet Şişelerde Yer Alan Numaraların Anlamı Nedir? 1988 yılında yapılan uluslararası bir düzenlemeyle suların, yiyecek ve içeceklerin konduğu plastik kaplar birden yediye (1-7) kadar numaralandırılmaya başlanmıştır. Bu numaralar plastik şişenin hangi hammadde kullanılarak üretildiğini göstermektedir.


Probiyotikler

Probiyotikler Son zamanlarda sıkça rastlar konuşulan “probiyotik mikroorganizma katkılı ürünler”  ve etkileri merak konusu oldu. Kısaca probiyotik gıdalarla ilgili genel bilgileri sizlerle paylaşmak istedik. Roy Fuller tarafından 2004 yılında "Biologist" dergisinde çıkan bir makaleye göre kelimeyi tanımlarsak; Bağırsak florasını etkileyerekya da immün sistemin durumunu modifiye ederek,yararlı etkiler oluşturmak için insanlar yada hayvanlar tarafından (evet hayvanlar için de kullanılmakta özellikle kuşlarda)tüketilen canlı mikroorganizma preperasyonudur.


Protein Diyeti

Protein Diyeti Protein diyeti, günlük hayatında proteini hayatından çıkaramam diyenler için bir öneri olabilir. Günlük ortalama 800-1000 kalori alarak haftada 3-4 kilo verebilirsiniz. Bu diyeti 2 haftadan fazla sürdürmemek gerekir.


 

Hastalık Rehberi