Hastalık Rehberi > İç Hastalıkları

Lyme Hastalığı Nedir

Lyme Hastalığı Nedir? Lyme Hastalığı spiroket adı verilen bir tür bakteri (mikrop) tarafından oluşturulan bir enfeksiyondur. Hastalık değişik türde geyiklerde (kuzeydoğu merkez kuzey Birleşik Devletler) bulunan keneler ile Pasifik kıyısında bulunan siyah bacaklı keneler tarafından taşınır. Bu keneler hastalığı ısırık yoluyla hayvanlara ve insanlara yayabilirler.


Metabolik Sendrom

Metabolik Sendrom Metabolik Sendrom, insülin direnci ya da X sendromu olarak ta adlandırılır. Hastalık değil, bir hastalık grubudur.Bu hastalık grubu obezite, yüksek tansiyon, yüksek kan şekeri ve yüksek trigliserid problemlerini ihtiva eder.


Non Hodgkin ( Hodgkin olmayan) Lenfoma Nedir

Non Hodgkin ( Hodgkin olmayan) Lenfoma Non Hodgkin Lenfoma Nedir?   Non Hodgkin lenfoma bir kanser türüdür. Bu kanser enfeksiyonla mücadele etmek için vücudunuza yardımcı olan lenf sisteminde başlar. Birçok farklı türü vardır.


Orak Hücreli Anemi

Orak Hücreli Anemi Orak Hücre Anemisi Nedir? Orak hücreli anemi ebeveynlerden çocuklarına iletilen bir kalıtsal kan hastalığıdır. Kırmızı kan hücrelerini etkiler. Normal kırmızı kan hücreleri yumuşak ve yuvarlak hemoglobin içerir.


Pankreas Kanserinden Korunma

Pankreas Kanserinden Korunma Eğer pankreas kanseri için risk altında olduğunuzu düşünüyorsanız, riskinizi azaltmak için doktorunuzla konuşun: • Sigarayı bırakın • Eğer içki kullanıyorsanız alkolü azaltın yada bırakın • Eğer aşırı kilolu iseniz kilo verin • Sağlıklı beslenin • Diyabeti önlemek için gerekli adımların atın (örneğin, diyet ve egzersiz) • Kansere neden olan ajanlara maruz kalmayın (örneğin, eğer petrol veya kuru temizleme endüstrisinde çalışıyorsanız ) Ayrıca Bkz: Pankreas Kanseri Nedir .com/pankreas-kanseri-nedir.


 

Hastalık Rehberi