Hastalık Rehberi > İç Hastalıkları

Yüksek Tansiyon (Hipertansiyon)

Yüksek Tansiyon Hipertansiyon sürekli anormal derecede yüksek olan kan basıncıdır. Tansiyon atardamarlarınızdaki kanın basıncıdır. Kan dolaşımı, içerisindeki basıncın sürekli olarak değiştiği kapalı bir sistemdir.


Yüksek Tansiyon ve Tuz

YÜKSEK TANSİYON ve TUZ Eğer yüksek tansiyonunuz varsa, doktorunuz size Tuzu azaltmanız tavsiye edebilir. Tuz (sodyum)’ u düşük olan bir diyet, kalp hastalığı, böbrek hastalığı ve felç olasılığını azaltmak da size yardımcı olabilir. Her gün ne kadar tuz alınmalıdır?   Amerika Birleşik Devletleri'nde ortalama bir kişinin bir günde 2.


Yorgunluk Sebepleri Nelerdir

Yorgunluk Sebepleri Nelerdir? Kronik Yorgunluk Sendromu sizi sürekli yorgun hissettiren bir hastalıktır. Bazen o kadar ilerler ki günlük işlerinizi yapmanızı bile engeller. Kronik Yorgunluk Sendromu ile birlikte yaşamak oldukça güçtür çünkü doktorların bile bazen anlamadığı bir hastalıktır.


Zehirlenmeler

ZEHİRLENMELER    Zehirlenmeler emekleme çağı ile 5 yaş arasındaki çocuklarda sık görülen ev kazalarıdır. Bu yaştaki çocuklarda fazla merak ve öğrenme tutkusu, buldukları her şeyi ağızlarına götürme isteğinden dolayı zehirlenme olaylarında artış görülür. ZEHİRLENMELER İÇİN ALINACAK ÖNLEMLER •Evdeki ilaçlarınızı, çocukların erişemeyeceği yüksek yerlerde veya kilitli dolaplarda tutun.


 

Hastalık Rehberi